Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Saxion University of Applied Sciences

Saxion taikomųjų mokslų universitetas turi filialus trijuose miestuose, išsidėsčiusiuose šalies Rytuose – Enschede, Deventer ir Apeldoorn. Didžioji dalis tarptautinių studijų programų vyksta Deventer ir Enschede miestuose, o Apeldoorn siūloma tik Hotel Management. Visi šie miestai yra palyginti nedideli, juose gyvenimas vyksta lėtesniu tempu ir vyrauja laisva atmosfera, o panorus triukšmo ir šurmulio per vos pusantros valandos trukmės kelionę traukiniu, galima nukakti į vieną iš didžiųjų Olandijos miestų.

                            

Universitetas yra vienas didžiausių šalyje. Šiuo metu jame mokosi daugiau nei 24000 studentų iš kurių jau beveik 15% - tarptautiniai studentai. Per visą tarptautinių programų dėstymo laikotarpį (pirmosios tarptautinės programos čia buvo sukurtos 1990 metais), jau mokėsi 74 skirtingų tautybių studentai. Saxion didžiuojasi savo studijų programų tarptautiškumu ir džiaugiasi, kad mokymasis tokioje aplinkoje studentams padeda geriau suprasti skirtingų kultūrų atstovus bei mokytis ne tik iš savo, bet ir iš jų patirties.


Saxion universitetas siūlo platų programų spektrą, todėl čia paprasta rasti sau tinkamą programą net ir labai skirtingų interesų žmonėms. Programų kokybę prižiūri tiek vietinės tiek tarptautinės organizacijos, taip siekiant išlaikyti aukštus standartus.

Norint išsilavinimą padaryti gyvesnį ir nenorint, kad studentai praleistų visus savo studijų metus vien tik „kaldami“ medžiagą iš vadovėlių, siūlomos ir kitokios veiklos formos:

Tyrimai – jų metu sprendžiami realiai iškylantys klausimai ir iššūkiai. Tyrimų rezultatai panaudojami ne tik studijų programoms, tačiau ir siekiant pagelbėti vietinėms įmonėms ir organizacijoms. Saxion siekia savo tyrimus padaryti konkrečius, naudingus ir inovatyvius, kadangi tokie tyrimai atneša didžiausią naudą.

Tarptautiniai projektai – projektuose dalyvauja tiek studentai tiek darbuotojai. Juose įgytos žinios ir kompetencijos naudojamos padėti regiono ekonomikos bei visuomenės vystymuisi. Projektų dalyviai taip pat patiria jų teikiamą naudą, kadangi išvykę į užsienio šalis jie įgyja neįkainojamos kompetencijos tos šalies kultūrinių ir profesinių tendencijų ir sąlygų atžvilgiu.

 

Visuose universiteto miesteliuose studentai gali naudotis tokiomis paslaugomis kaip:

 • kompiuterių klasės;
 • interneto prieiga;
 • biblioteka;
 • kavinės.

Enschede mieste studentų miestelis yra pats didžiausias, todėl greta jau paminėtų paslaugų ten studentai ras:

 • espresso barą;
 • sporto įranga;
 • įdarbinimo agentūrą;
 • parduotuves;
 • teatrą.

 

Siekiant, kad visi studentai čia jaustųsi gerai, universitetas turi ‚buddy‘ programą, kurios metu nauji studentai sulaukia pagalbos iš vyresnėlių, kurie juos supažindina su universitetu, studijomis ir bendra tvarka. Taip pat pasitelkiama ir vietinių šeimų pagalba, kurios gali priimti būsto neturinčius studentus, aprodyti jiems miestą ir padėti jiems pasijusti laukiamais ir savais naujoje bendruomenėje.

Tarptautiniai studentai visais klausimais dėl dokumentų ir praktinių reikalų susijusių su atvykimu gyventi į Nyderlandus gali kreiptis į International Office adresu: internationaloffice(eta)saxion.nl.

 


Jei norite sužinoti daugiau apie studijas šioje aukštojoje galite paskaityti studentų atsiliepimus.

Universitetas turi labai įdomų įrankį pavadinimu Our Saxion World. Šioje svetainėje būsimi studentai gali pamatyti, kokios galimybės jų laukia šiame universitete - su kokiomis įstaigomis, kuriose galima atlikti praktiką, universitetas bendradarbiauja, į kuriuos universitetus galima išvykti mainų, kokiose šalyse dirba ir gyvena universiteto absolventą bei kur šiuo metu laiką leidžia esami studentai. Tai puiki galimybė leidžianti aprėpti universiteto siūlomų galimybių mastą ir galbūt netgi padėsianti apsispręsti, kuriomis iš siūlomų galimybių norėsite pasinaudoti ir ką norėsite pamatyti.

Iš arčiau į universiteto bendruomenės gyvenimą ir veiklą galite pažvelgti apsilankę jo:

Facebook puslapyje;
Youtube kanale.

                          

Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

 

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Nuo 2016 metų universitetas gali pasiūlyti apgyvendinimą visiems tarptautiniams studentams, todėl laiku kreipęsi galite sėkmingai gauti universiteto siūlomus kambarius.

Daugiau informacijos rasite ČIA. Registracijos ir reservacijos atliekamos online būdu, viską rasite paspaudę ant minėto link'o.'

Šią informaciją taip pat rasite ir universiteto puslapyje.

Paprastai siūlomi vienviečiai kambariai, bent minimaliai apstatyti baldais (lova, spintelė, stalas, kėdė), su interneto prieiga ir patogumais, kuriais dalinamasi su keletu kitų studentų.

                          

Dėl būsto reikia kreiptis kaip galima anksčiau. Jei jau nusprendėte stoti į Saxion universitetą, dar pavasarį, iškart po tai kai išsiųsite anketą, rekomenduojama kreiptis adresu housing(eta)saxion.nl ir jums bus suteikta informacija apie tai, kaip reikia kreiptis dėl būsto ir būsto suteikimo sąlygas.


Savarankiškos paieškos:

Būsto galite ieškoti ir savarankiškai. Pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos:

http://www.housinganywhere.com (anglų k.)
http://www.kamerhuren.nl/en/ (anglų k.)
http://www.househunting.nl/ (anglų k.)
http://www.directwonen.nl/ (anglų k.)
http://www.huurkamers.nl/ (anglų k.)
http://www.pararius.com/ (anglų k.)
http://www.kamernet.nl/ (anglų k.)
http://www.studentopkamers.nl/ (olandų k.)
http://www.rooming.nl/ (olandų k.)
http://www.kamertje.nl/ (olandų k.)
http://www.rotsvast.nl/ (olandų k.)


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

•    http://www.booking.com (viešbučių paieškos sistema)
•    http://www.hostelbookers.com/ (hostelių paieškos sistema)
•    http://www.hostelz.com (hostelių paieškos sistema)
•    http://www.hostelworld.com (hostelių paieškos sistema)
•    http://www.hotels.nl/ (viešbučių paieškos sistema)

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų pirma jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

 

Naudingos nuorodos:

•    www.dutchisnotrequired.nl (anglų k.)
•    www.undutchables.nl (anglų k.)
•    www.international.monsterboard.nl (olandų k.)
•    www.werk.nl (olandų k.)

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius