Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
HZ University of Applied Sciences
Miestas: Vlissingen
Oficiali svetainė
Studijų programos:
8
Bakalauras
Apie Nyderlandus

HZ universitetas yra įsikūręs Vlissingen mieste, Zeeland provincijoje, šalies pietvakariuose, netoli Šiaurės jūros. Miestas yra pusiasalyje, apsuptas vandens. Vos kelių valandų skrydis gali jus nugabenti į tokius miestus kaip Londonas, Paryžius ar Berlynas, o trumpa kelionė traukiniu jums padės nukakti į Amsterdamą, Briuselį, Antverpeną ar Roterdamą. Vlissingenas nėra didelis miestas, didelę dalį jo populiacijos sudaro studentai, taip pat tai yra patraukli turistinė vieta, todėl mieste niekada netrūksta renginių ir pramogų. Jeigu norite savo studijų metus praleisti gyvybingame mieste ir mėgstate keliauti, studijos čia – kaip tik jums.

Kaip ir miestas – universitetas nėra labai didelis, jame mokosi kiek daugiau nei 4000 studentų, tačiau būtent dėl to universitetas gali pasiūlyti mokymąsi mažomis grupėmis, kuris leidžia dėstytojams skirti daugiau dėmesio kiekvienam individualiam studentui ir sukurti neformalią studijų aplinką bei plėtoti glaudesnius ryšius grupėse. Taip pat nedidelės studijų grupės leidžia formuoti lanksčias studijų programas, pritaikytas prie kiekvieno studento poreikių.

HZ universitetas, kaip pagrindinis žinių šaltinis, yra patikimai įsitvirtinęs regione, tačiau taip pat orientuoja savo žvilgsnį ir į pasaulinę rinką. Stengiamasi atliepti tiek įmonių, tiek regiono savivaldos žinių ir inovacijų poreikius, bei ugdyti studentus specialistais perspektyviose srityse. Dėl šios priežasties aukštoji labiausiai orientuojasi į šiuo metu augančias ir paklausą įgyjančias sritis, tokias kaip verslumas, inovacijos, saugumas ir prekybos bei verslo vystymas regionuose, esančiuose netoli vandens prekybos kelių.

Universitetas siekia išmokyti studentus gyventi ir dirbti multikultūrinėje aplinkoje ir priimti tokios aplinkos siūlomus iššūkius. Mokymasis nedidelėse tarptautinėse grupėse leidžia išklausyti kiekvieno studento nuomonę ir padėti studentams suprasti skirtingus mąstymo modelius, būdingus skirtingų kultūrų atstovams, taip paruošiant juos darbui su įvairiais žmonėmis ir ugdant toleranciją įvairių kultūrų atstovams bei jų įsitikinimams ir vertybėms.

HZ siekiamos plėtoti vertybės yra asmeninis vystymasis, abipusė pagarba, profesinė orientacija. O taip pat nepamirštama ir studijų kokybė. Pastarasis kriterijus ir jo išpildymas puikiai atsispindi žinant faktą, kad jau antrus metus iš eilės žurnalas „Keuzegids HBO Voltijd“ (Studijų gidas aukštajam išsilavinimui Nyderlanduose) HZ universitetą įvertina tiesiog puikiai – jų sąraše universitetas užima antrą vietą pagal tokius kriterijus kaip studijų programų kokybė, dėstytojų kompetencija ir pasiekiamumas, paruošimas būsimai karjerai, auditorijų ir darbo vietų kokybė.

                         

Vystant programas universitetas pasitelkia savo partnerių pagalbą – kompanijų atstovai ne tik dalyvauja programų vertinime, pasiūlydami būsimo darbdavio žvilgsnį į programą ir jos ugdomas savybes bei kompetencijas, tačiau taip pat padeda universitetui suteikti studentams neįkainojamos praktikos, siūlydami vietas praktikantams, o kartais ir įdarbindami gabiausius studentus, bei dėsto kviestinėse paskaitose, kuriose studentus supažindina su praktine jų pasirinktos specialybės puse. Taip pat vykdomi vizitai įmonėse bei atliekamos praktinės užduotys, padedančios įsigyventi į pasirinktą sritį ne tik skaitant apie ją, tačiau ir bandant patiems. HZ universiteto studentai praktiką atlieka ne vieną, o du semestrus – jos metu ne tik įgyjama patirties, bet ir išmokstama profesinio bendravimo, darbo etikos ir kultūros taisyklių.

 

HZ gali pasigirti modernia įranga ir siekia suteikti studentams kuo geresnes galimybes studijuoti, siūlydami tokias paslaugas kaip:

InfoNet – virtuali studijų aplinka, kurioje studentai gali rasti informaciją apie savo studijų programą ir turi savo asmeninę universiteto elektroninio pašto dėžutę;

Multimedijos centras – interaktyvi biblioteka, kurioje galima ne tik skolintis knygas, bet ir naudotis elektroniniais ištekliais;

VUBIS kompiuterinis katalogas – informacijos paieškos variklis. Jo duomenų bazėje galima efektyviai susirasti reikiamą medžiagą. Joje galima rasti tiek universiteto bibliotekoje, tiek bet kurioje kitoje viešojoje bibliotekoje iš viso Zeeland regiono esančią informaciją;

Bibliotekos kortelė – universiteto studentai gauna kortelę, kuri garantuoja priėjimą prie universiteto bibliotekos o taip pat ir viso regiono viešųjų bibliotekų;

Audiovizualikos departamentas – jame saugoma audiovizualinė medžiaga, taip pat iš jo galima užsisakyti multimedijos įrangą, jei ji reikalinga pristatant savo darbą, bei užsakyti auditorijas, jei studentai nori dirbti ir diskutuoti grupėje ir jiems tam reikalinga erdvė;

Knygynas – universiteto teritorijoje taip pat yra knygynas, kuriame galima įsigyti visas knygas, reikalingas studijoms;

Maitinimas – universitete yra užkandžių ir gėrimų aparatai, taip pat salotų ir sumuštinių barai – ten galima nebrangiai užkąsti ilsintis tarp paskaitų;
Kirpykla – universitetas turi savo kirpyklą, kuri siūlo paslaugas už studentams prieinamą kainą;

Vietos darbui – studentams siūlomos įvairios vietos, kur galima ramiai ir patogiai dirbti tiek individualiai, tiek grupėse, naudotis kompiuteriais, skanavimo paslaugomis, laboratorijomis;


Universitetas stengiasi studentams suteikti visą reikiamą pagalbą, kad jie jaustųsi kaip namie. Todėl kiekvienam studentui yra paskiriamas studijų karjeros vadovas, kuris padeda jiems studijų klausimais. Tarptautiniams studentams rugpjūčio pabaigoje organizuojama Introduction Week – pusiau formalus renginys, kuriame pristatoma aukštoji, supažindinama su joje vyraujančia tvarka, vykdoma ekskursija po patalpas, taip pat vyksta įvairūs renginiai skirti pasilinksminti ir susipažinti su dėstytojais ir naujais mokslo draugais. International office siekia pasirūpinti sėkmingu studentų stojimu ir atvykimu į šalį, jie gali atsakyti į įvairiausius klausimus, susijusius tiek su stojimo reikalavimais, tiek su praktiniais reikalais – su jais galima susisiekti adresu: study(eta)hz.nl. Taip pat, kaip ir kiekvienas universitetas, HZ siūlo pagalbą sveikatos sutrikimų turintiems studentams, taip siekiant suteikti jiems tokias pat galimybes studijuoti, kaip ir visiems kitiems.

 

Norėdamas padėti studentams geriau susigaudyti naujoje aplinkoje, universitetas paruošė keletą informacinių leidinių: Pre-arrival Guide studentams, kurie dar tik ruošiasi atvykti į Olandiją.

Besidomintys studijomis šioje aukštojoje gali būti naudingi studentų atsiliepimai – universitetas juos sugrupavo pagal programas, kad kiekvienas galėtų rasti tai, ko jam reikia. Programas komentuoja keletas studentų iš skirtingų šalių, todėl galima pamatyti kaip kiekviena programa yra vertinama iš skirtingų perspektyvų.

Galite paskaityti ir informacinį universiteto bukletą arba susipažinti su šiuo dokumentu, pristatančiu universitetą.


Taip pat universitetas save pristato naudodamasis aktualiausiais kompiuterių amžiaus kanalais:

Facebook puslapis.
Youtube kanalas.

                           

Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

 

Maistas ir Gėrimai 
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Universitetas siūlo galimybę padėti studentams susirasti būstą, tačiau, kaip ir visur kitur, labai svarbu kreiptis laiku. Geriausia tai daryti dar pavasarį – kuo anksčiau kreipsitės tuo didesnė galimybė gauti geresnį kambarį. Universitetas siūlo apgyvendinimą specialiuose studentų namuose, kurie yra netoli miesto centro – pėstute galite pasiekti bulvarą ar paplūdimį, o iki universiteto lengvai numinsite dviračiu.

 

Yra keletas variantų iš kur galite nuomoti būstą:

Accomodation Portal Vlissingen:

Kreiptis dėl būsto reikia jų internetinėje svetainėje. Visus prašymus stengiamasi įgyvendinti kaip galima greičiau. Pildydami paraišką dėl būsto galite išdėstyti savo pageidavimus – nėra garantuojama, kad į juos bus atsižvelgta, tačiau jei bus tokia galimybė, bus stengiamasi juos išpildyti. APV siūlomų kambarių kaina svyruoja nuo €250 iki €450 už mėnesį.

L‘Escaut agentūra:
Ji taip pat siūlo studentiškus kambarius Vlissingen mieste, „L‘Escaut campus“ teritorijoje. Paprastai sutarties laikotarpis yra 5-10 mėnesių. Siūlomi kambariai yra apstatyti baldais, o į nurodytą nuomos kainą įeina visi komunaliniai. Butuose įvestas internetas. Paprastai studentams siūlomas kambarys trijų kambarių bute, kuriame patogumais reikia dalintis su dar pora žmonių. Nuomos kaina - €300. Nuomojantis per šią agentūrą bus prašoma iškart sumokėti nuomą už penkis mėnesius į priekį ir depozitą (kuro dydis – vieno mėnesio nuomos kaina. Termino pabaigoje depozitas yra grąžinamas, jei būstas paliekamas tvarkingas ir niekas jame nesulaužoma). Norint pasinaudoti L‘Escaut agentūros paslaugomis reikia užsiregistruoti šioje svetainėje. Jei jums išsiuntus prašymą bus laisvų kambarių, atsakymo turėtumėte sulaukti per dvi savaites. Jei turite kokių nors klausimų apie apgyvendinimą, reikėtų kreiptis šiuo adresu: studenthousing(eta)lescaut.nl.


Savarankiškos paieškos:

Jei nenorite pasinaudoti nė vienu iš siūlomų variantų, būsto galite ieškoti ir savarankiškai. Atkreipkite dėmesį, kad jūs privalote užsiregistruoti miesto rotušėje iki spalio pirmos dienos. Norint užsiregistruoti būtina turėti gyvenamą vietą, kadangi registruojantis reikia pateikti nuomos sutartį. Jei iki nustatyto laiko neužsiregistruosite, jums reikės mokėti pilną studijų kainą, todėl turėkite tai omenyje ieškodami būsto patys.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų būsto paieškoms Nyderlanduose:

http://www.housinganywhere.com (anglų k.)
http://www.kamerhuren.nl/en/ (anglų k.)
http://www.househunting.nl/ (anglų k.)
http://www.directwonen.nl/ (anglų k.)
http://www.huurkamers.nl/ (anglų k.)
http://www.pararius.com/ (anglų k.)
http://www.kamernet.nl/ (anglų k.)
http://www.studentopkamers.nl/ (olandų k.)
http://www.kamerhulp.nl/ (olandų k.)
http://www.kamertje.nl/ (olandų k.)
http://www.rotsvast.nl/ (olandų k.)


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

•    http://www.booking.com/ (viešbučių paieškos sistema)
•    http://www.hostelworld.com/ (hostelių paieškos sistema)
•    http://www.hostelz.com/ (hostelių paieškos sistema)

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

                            

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų pirma jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

 

Naudingos nuorodos:

•    www.dutchisnotrequired.nl (anglų k.)
•    www.undutchables.nl (anglų k.)
•    www.international.monsterboard.nl (olandų k.)
•    www.werk.nl (olandų k.)

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius