Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Bendra informacija apie Škotiją

Neverta pamiršti, kad Didžioji Britanija – ne tik Anglija ir Velsas, bet ir Škotija, kuri tikrai gali nustebinti įspūdinga gamta – pradedant kalnais, baigiant gyvūnija ir augalais – bei savitais, atitikmens visame pasaulyje neturinčiais miestais ir ilgaamžes tradicijas išlaikiusiomis aukštosiomis mokyklomis! Būsimus studentus čia turėtų sudominti ir visame pasaulyje garsūs ir aukštai reitinguojami universitetai. Tarp jų ir Kastu International partneris - St. Andrews. Čia universitetai ne tik siūlo palankias studijų galimybes Europos bei viso pasaulio studentams, bet taip pat yra ir didelis turistų traukos centras!

Įdomūs faktai
  • Škotija anksčiau buvo nepriklausoma karalystė šiaurės vakarų Europoje. Dabar ji priklauso Jungtinę Karalystę sudarančiai šalių grupei;
  • Škotija užima šiaurinį Didžiosios Britanijos salos trečdalį bei Hebridų, Orknio ir Šetlando salas. Škotija pietuose ribojasi su Anglija, rytuose jos krantus skalauja Šiaurės jūra, šiaurėje ir vakaruose Atlanto vandenynas, o pietvakariuose – Airijos jūra.
  • Oficiali valstybinė kalba Škotijoje – anglų.
  • Škotijos sostinė Edinburgas – vienas didžiausių Europos finansų centrų.
  • Televizija, telefonas, vaizdo magnetofonas, rašomoji mašinėlė, penicilinas – už šiuos išradimus turėtume padėkoti škotų išradėjams!
  • Turbūt labiausiai visiems žinomas škotų kultūros akcentas – jų tradicinis tautinis drabužis – kiltas. Šį tautinį drabužį škotai dėvi šokdami savo tautinius šokius ir švenčių dienomis. Dūdmaišiai taip pat akcentuojami kaip itin svarbus Škotiškos kultūros elementas, neatskiriamas nuo kilto!
  • Įėjimas į nacionalinius muziejus ir galerijas Škotijoje yra nemokamas!

Gyventojai ir kultūra

KALBA. Kadangi tik 30% šalies gyventojų moka škotų kalbą, o dauguma tarpusavyje bendrauja angliškai, problemų dėl kalbos barjero ar kultūrinių skirtumų čia nekils. Tačiau svarbu žinoti, kad nors Škotijoje ir yra kalbama anglų kalba, bet čia ji paplitusi kartu su akcentu, kurį nepatyrusiems tikrai sunku suprasti! Internetinėje svetainėje youtube.com gali pasiieškoti, kaip kalba Škotijos gyventojai – tereikia paieškos langelyje įvesti tekstą Scottish accents.

ŽMONĖS IR APLINKA. Šalis turtinga muzikos, šokio ir dainų tradicijomis, išlikusiomis nuo senų laikų. Pasauliui geriausiai žinomas ir smalsumą skatinantis įvaizdis – folklorinę škotų muziką dūdmaišiais grojantys vyrai languotais kiltais. Visame pasaulyje škotai yra žinomi kaip itin šilta ir draugiška tauta. „Leisk, aš tau padėsiu“, „papasakok daugiau apie save“, „kaip sekasi?“ – Škotijoje tave lydės nuolatos! :) Tolerancija, lygios galimybės ir socialinis teisingumas yra svarbūs principai Škotijos žmonių bendruomenėse. Škotija laikoma itin saugia šalimi, kadangi policija glaudžiai bendradarbiauja su šalies gyventojais, kad užtikrintų visuomenės saugumą. Aplankyti Škotiją virtualiai gali čia. Dar gi - įspūdingi Škotijos pastatai, pradedant mažučiais gyvenamaisiais namais ir baigiant karališkomis pilimis, gali sužavėti net visko mačiusius Šiame video gali pasigrožėti Škotijos gyvenimu, aplinka, kultūriniu paveldu, o informacijos apie įspūdingiausias Škotijos pilis rasi šiame puslapyje.

Religija

Krikščionys yra didžiausia religinė grupė Škotijoje (57%). Kitos religijos, kaip islamas, judaizmas, budizmas taip pat išpažįstamos Škotijoje.

Laisvalaikis

Taip, Škotija – tai kalnai ir ežerai, dūdmaišiai, viskis ir, žinoma, minėtieji garsieji kiltai – sijonai, kuriuos dėvi vyrai. Dabar daugiausia kiltų galima pamatyti nacionalinių švenčių metu ir, žinoma ... per futbolo rungtynes. Vien jau tai daug ką pasako apie škotų pomėgius:) Dėl savo karingo ir aršaus būdo škotų futbolo sirgaliai, ko gero, pasaulyje spėjo išgarsėti labiau nei škotų futbolininkai. Taigi, Škotijos universitetuose gausu sporto klubų bei įvairių jaunimo organizacijų. Dalyvavimas juose gali smarkiai praturtinti studentų laisvalaikį. Jei nepavyksta rasti norimo sporto klubo ar organizacijos, universitetas gali pagelbėti ją įkurti patiems. Kiekvieną rugsėjį  organizuojama šventė pirmo kurso studentams tam, kad jie galėtų susipažinti su teikiamomis galimybėmis aktyviai bei įdomiai leisti laisvalaikį. Studijuojantys universitete turi puikią galimybę įgyti naujų sportinių įgūdžių ar lavinti jau turimus. Škotijoje organizuojamos įvairios lygos, kuriose dalyvauja universitetai. Žinoma, studentai turi galimybę dalyvauti ir universiteto organizuojamuose sporto renginiuose.

Maistas

Labiausiai škotai garsėja Haggis delikatesu. Tai pudingas, gaminamas iš avies vidurių – širdies, kepenų ir kitų vidaus organų (taip, tu neapsirikai!), skirtas tik tvirto skrandžio savininkams. Jį patariama valgyti su bulvėmis, daržovėmis, ryžiais. Taip pat čia gali paragauti mėsos pyragų, ypatingo baltojo sūrio, pagardinto druska ir pipirais ar tradiciškai paruoštos jautienos pjausnių. Nacionalinis škotų patiekalas – skysta avižinė košė, gaminama pusryčiams! Pasaulyje Škotija garsėja ir škotišku viskiu, dar vadinamu skoču, kuris gaminamas tik Škotijoje. Viskio daryklos išsibarstę po visą šalį, daugelis jų noriai atveria duris turistams, trokštantiems savo akimis išvysti visą šio tauraus gėrimo gamybos procesą ir, žinoma, padegustuoti jo rezultatą.

Transportas

Škotijos miestuose labai patogu keliauti dviračiais ir autobusais. 95% gyventojų gali pasiekti reikiamą autobuso stotelę per 5 minutes. Škotijoje yra daug geležinkelių, labai gerai išvystytas kelių tinklas - Vakarų Aukštutine Škotija kursuoja ne kas kitas, o visiems gerai žinomas traukinys, vadinamas Hogvartso ekspresu.

Darbas

Ką svarbu žinoti, įsidarbinus Škotijoje:

  • Lietuvos studentai Škotijoje gali dirbti bet kokį darbą be jokių apribojimų.
  • Ketinantys dirbti Škotijoje turi turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų žinoti, kiek jie moka valstybiniam draudimui. Norintys daugiau sužinoti apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, turi susisiekti su savo universiteto įdarbinimo biuru ar informacijos centru.
  • Užsienio studentai turi mokėti tokius pačius mokesčius kaip ir Didžiosios Britanijos piliečiai, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius